Portal Miejski SOKOLKA.PLGALERIE FOTOGMINA SOKÓŁKA

Powrót do STRONY GŁÓWNEJ

INFORMACJE

URZĄD MIEJSKI

BIULETYN BIP

CYFROWY URZĄD

CERTYFIKAT ISO

FOTOGRAFIE

TURYSTYKA

KALENDARZ

HISTORIA

KULTURA

KINO

SPORT

NGO

BEZPIECZENSTWO

ADRESY I LINKI

WROTA PODLASIA

BIP

DUKAT LOKALNY 4 SOKOLE

Informacje prezentowane na stronach Portalu Miejskiego www.sokolka.pl nie powinny być traktowane jako dokumenty urzędowe. Dokumenty urzędowe zamieszczane są w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) oraz dostępne są w formie papierowej w Urzędzie Miejskim w Sokółce, 16-100 Sokółka, Plac Kościuszki 1.

Sokółka ma swój pieniądz!

Kliknij na zdjęciu by je powiększyć

W związku z obchodami rocznicy 400 lat nadania praw miejskich Sokółce, Burmistrz Sokółki postanowił uczcić to wydarzenie emisją dukata lokalnego o nazwie "Sokole". 

Dukaty lokalne "4 Sokole" służą promocji Sokółki i będą funkcjonować jako bon towarowy do dokonywania zakupów w wybranych, oznaczonych sklepach w Sokółce. 

Emisja przewidziana jest w okresie: 1 czerwca – 31 sierpnia 2009 r. Będzie istniała możliwość zwrotu niechcianych dukatów do emitenta.

Dukaty w dwóch wersjach - z mosiądzu i ze srebra wybiła Mennica Polska. Dukat z mosiądzu, o średnicy 27 mm wybity został w ilości 20 000 sztuk. Dukat srebrny o średnicy 32 mm wybity został w ilości 500 szt. 

Projekt awersu monety wykonała Dominika Karpińska-Kopiec, projekt rewersu: Radosław Onoszko z Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Realizacja zamówień rozpocznie się z początkiem czerwca. Przewidziane są dwie formy sprzedaży: wysyłkowa i odbiór osobisty.

Dukaty wraz z folderami emisyjnymi będą wysłane tylko i wyłącznie po wcześniejszym zaksięgowaniu wpłaty na niżej podane konto bankowe, przesyłką za potwierdzeniem odbioru.

Osobom, które zadeklarują odbiór osobisty, dukaty zostaną wydane po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowodu osobistego) i potwierdzenia wpłaty pieniędzy (np. w kasie urzędu).

Dukaty można nabyć w kasie Urzędu Miejskiego w Sokółce, Plac Kościuszki 1 (sala obsługi klienta na parterze budynku), oraz w Muzeum Ziemi Sokólskiej (Punkt Informacji Turystycznej). 

Osobą do kontaktu w sprawie monet jest Pani Joanna Raczkowska. Zapotrzebowanie na dukaty można składać pod numerem tel. 085-711-09-07 , lub e-pocztą: dukaty@sokolka.pl

Cennik dukatów:

1 dukat lokalny "Sokole" mosiężny – 4 zł/szt.

1-10 szt. dukatów lokalnych „Sokole” srebrnych – 170 zł/szt.

11-20 szt. dukatów lokalnych „Sokole” srebrnych – 160 zł/szt.

ponad 20 szt. dukatów lokalnych „Sokole” srebrnych – 150 zł/szt.

Opłaty za dukaty można dokonywać w kasie Urzędu Miejskiego w Sokółce, Plac Kościuszki 1 (sala obsługi klienta na parterze budynku), oraz przelewem na konto bankowe. 

Obwieszczenia (ulotki) można otrzymać w pokoju nr 203 urzędu.

Wpłacając pieniądze na konto prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz dokładnego adresu, na który mają zostać wysłane dukaty. Koszty wysyłki zostaną pobrane przy odbiorze.

Dane do przelewu:

Urząd Miejski w Sokółce, 16-100 Sokółka, Plac Kościuszki 1

Numer konta bankowego: 77 8093 0000 0011 9874 2000 0030

Z dopiskiem tytule płatności „Dukat”

[UM] 29 maja 2009 r.

Urząd Miejski w Sokółce © Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt, wdrożenie i administracja: Radosław Onoszko