Portal Miejski SOKOLKA.PLGALERIE FOTOGMINA SOKÓŁKA

Powrót do STRONY GŁÓWNEJ

INFORMACJE

URZĄD MIEJSKI

BIULETYN BIP

CYFROWY URZĄD

CERTYFIKAT ISO

FOTOGRAFIE

TURYSTYKA

KALENDARZ

HISTORIA

KULTURA

KINO

SPORT

NGO

BEZPIECZENSTWO

ADRESY I LINKI

WROTA PODLASIA

BIP

MIASTA PARTNERSKIE SOKÓŁKI

Rochlitz (Niemcy)

Niemieckie miasto Rochlitz znajduje się w środkowo-zachodniej części Saksonii i  zamieszkuje je ok. 6600 osób ze średnią wieku mieszkańców 48,8 lat. 

Centralne położenie w samym środku trójkąta: Chemnitz, Sachsen-Drezno-Lipsk oraz doskonałe połączenia komunikacyjne do drogi federalnej B175, B107 i B7 zapewnia bardzo dobry dostęp do miasta ze wszystkich kierunków. Struktura gospodarki Rochlitz to głównie małe i średnie przedsiębiorstwa oraz rzemiosło.

W historycznym centrum miasta są ciekawe w atrakcje turystyczne m.in. dwa kościoły: Piotra i Kunigundy.

www.rochlitz.de

.

Soleczniki (Litwa)

Rejon solecznicki jest położony w południowo – wschodniej części Litwy w powiecie wileńskim. Powierzchnia rejonu wynosi 1491,4 km kw., co stanowi 15,3 proc. terytorium powiatu. Ośrodkiem administracyjnym jest odległe od Wilna o 44 km miasto Soleczniki. Od północy i zachodu rejon graniczy z rejonem orańskim i rejonami wileńskim i trockim. Od wschodu i południa z Białorusią (obwód grodzieński).

Rejon solecznicki zamieszkuje 38428 osób. 79 proc. mieszkańców rejonu jest narodowości polskiej, 9,4 proc. mieszkańców stanowią Litwini, 5,8 proc. – Rosjanie, 3,8 proc. - Białorusini, 1,4 proc. – inne narodowości.

www.salcininkai.lt

Urząd Miejski w Sokółce © Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt, wdrożenie i administracja: Radosław Onoszko